کد خبر : ۶۹۷
تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۳۹۳ - ۲۳:۰۲
عکاسی داستانگو
محل کار و زندگی «الخاندرو کارتاهانا» در مونتری مکزیک است. او هنرمند و معلم عکاسی است. اساس کارهای کارتاهانا عکاسی مستند از چشم اندازها و پرتره های مرتبط با مسائل و مشکلات اجتماعی، شهری و زیست محیطی در امریکای لاتین است.عکس های کارتاهانا در سطح بین المللی و در کشورهای مختلف به نمایش گذاشته شده که توانسته چندین جایزه بین المللی را کسب کند.
پروژه Car Poolers ادامه تحقیقات بصری «الخاندرو کارتاهانا» درخصوص چگونگی تاثیر حومه شهر مکزیک بر روی محیط زیست و ساکنان شهر است.
عکاسی این پروژه حدود یکسال طول کشیده و عکس های گرفته شده از مکانی واقع در بزرگراه مونتری در 85 کیلومتری مرز جنوبی شهر «سن پدرو گارزا گارسیا» که یکی از غنی ترین شهرهای آمریکای لاتین و یکی از نه شهر قرار گرفته درمحدوده کلانشهر است انجام شده است.
«الخاندرو کارتاهانا»، عکاس این پروژه می گوید: این عکس ها را از بالای یک پل عابر پیاده هوایی که  چشم اندازی به ماشین هایی که از تونل بیرون می آمدند داشته، گرفته است و از میان ماشین های در حال عبور  وانت هایی که در قسمت  عقب ماشینشان مردم را حمل می کردند انتخاب کرده است.
وی گفته: این عکس ها مشاهده نه چندان دقیق بر موضوع جمعیت بیش از حد در مکزیک را ارائه میدهد. در واقع حومه مکزیک در اطراف زمین های زراعی و دور از مناطق شهری  شکل گرفته که همین امر باعث رفت و آمد و مصرف سوخت بیشتر می شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: