کد خبر : ۱۸۸
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۱:۲۰
دوربین جدید + فیلم معرفی
URSA نام دوربین جدید شرکت BlackMagic است که اولین دوربین جهان است که امکان ارتقاء سخت افزار دارد و می توان سنسور و مانت لنزهای آن را تغییر داد. این دوربین 4K در حال حاضر با دو مانت EF و PL و با سنسور سوپر 35 معرفی شده و قرار است نمونه حرفه ای تر آن با سنسور حرفه ای و مانت B4 بزودی معرفی شود.

دوربین جدید شرکت BlackMagic این امکان را دارد که تصاویر را به صورت 4K با 12 استاپ Dynamic Range ضبط کند که امکان بسیار خوبی برای اصلاح رنگ تصویر در مرحله مونتاژ با نرم افزار داوینچی شرکت BlackMagic فراهم می کند.

URSA تصاویر را به دو صورت CinemaDNG RAW و ProRess HQ 422 بر روی دو مموری کارت نسل جدید CFast 2.0 ضبط می کند. ویژگی دیگر این دوربین داشتن سه LCD است. یک نمایشگر 10 اینچ با کیفیت FullHD و دو نمایشگر 5 اینچ که قابلیت تاچ دارند.

این دوربین از ورودی و خروجی HDMI 4K و 12G-SDI 10-Bit برخوردار است و بدلیل داشتن چنین اتصالاتی خودش می تواند به عنوان ریکوردر به دوربین های دیگر متصل شود.

URSA در اواخر ماه جولای با قیمت 6000 دلار برای دوربین با مانت EF و 6500 دلار برای دوربین با مانت PL به بازار عرضه می شود. کسانی که می خواهند کار حرفه ای تر با این دوربین انجام دهند می توانند پس از عرضه سنسور حرفه ای و مانت B4 سنسور و مانت دوربین شان را با سنسوری که در پایان سال عرضه می شود عوض کنند.

شما می توانید گزارشی که برنامه engadget از این دوربین در جریان نمایشگاه NAB  تهیه کرده را اینجا ببینید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: