کد خبر : ۴۱۶
تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱۳۹۳ - ۲۳:۴۸
آموزش دکوپاژ
می توانید بدون استفاده از موزیک های دلهره آور یا هر نوع برجسته سازی دیگر حس ترس و دلهره را در مخاطب ایجاد کنید. این کار را می توانید با گرفتن یک نمای نقطه نظر POV به سمت فضای خالی انجام دهید.

می توانید بدون استفاده از موزیک های دلهره آور یا هر نوع برجسته سازی دیگر حس ترس و دلهره را در مخاطب ایجاد کنید. این کار را می توانید با گرفتن یک نمای نقطه نظر POV به سمت فضای خالی انجام دهید.

وقتی در یک خانه یا خیابان ترسناک در شب پرسه می زنید، الزاما با چیزی که می بینید نمی ترسید بلکه ترس شما از چیزیست که منتظر وقوعش هستید. شما هیچ چیز غیر معمولی نمی بینید، اما همانطور که پیش می روید، چیزهای جدیدی به چشمتان می خورد و هرچند هیچ چیز ترسناکی دیده نمی شود. این یک تجربه آشنای انسانی است که می تواند مستقیما وارد یک فیلم شود.
 
 
 
 
وقتی کاراکتر اصلیتان وارد یک فضای نامطلوب می شود، می توانید با اجازه دادن به مخاطب برای نگاه به هرچیز همانطور که دقیقا هست دلهره ایجاد کنید. به این معنی که دوربین را در فضای خالی پیش ببرید.

حرکت به سمت یک شئ در یک فیلم می تواند به هزار معنا دلالت کند، اما تقریبا همیشه به این معناست که چیزی تغییر کرده است. حرکت به سمت فضای خالی به معنای تکرار تجربه انسانی راه رفتن به سمت مکان ترسناک است ضمن اینکه همزمان از یک دلیل سینمایی بر تغییر هم استفاده می کنید. این کار مخاطب را نگران می کند که چیزی در حال اتفاق افتادن یا ایجاد شدن است. اینکه شما واقعا چیز ترسناکی را ایجاد کنید یا نه به خودتان بستگی دارد، اما برای ایجاد این هیجان تنها به یک راهروی خالی نیاز دارید.

 
 
 
از کاراکترتان در سطح چشمهایش فیلمبرداری کنید. دوربین را با همان سرعتی که او در راهرو راه می رود به عقب بیاورید. سپس دوربین را بچرخانید و همان صحنه را بگیرید طوری که انگار از نقطه نظر او فیلمبرداری می کنید. گرچه حرکت در مسیر راهرو های خالی به حد کافی ترسناک است حرکت به سمت دری در کنار مسیر کنار می تواند حس اینکه اتفاقی نامطلوب در شرف وقوع است را افزایش می دهد.

منبع: Master Shots-Christopher Kenworthy مترجم: فرانک مدنی

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: