کد خبر : ۶۱۳
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۸
توصیه های «کامیل لاندو» به علاقمندان سینما
«کامیل لاندو» و «تیاره وایت» اساتید کالج بین المللی سینما و تلویزیون نیویورک جزوه ای را تهیه کرده اند که توصیه هایشان به فیلمسازان جوان خارج جریان رسمی آموزشی در کالج است. سایت کلاس سینما به تدریج برخی از این توصیه های کاربردی را منتشر خواهد کرد.

اگر میخواهید فیلمساز شوید، خواندن این متن را متوقف کنید و یک دوبین فیلمبرداری بردارید. هر دوربینی: سوپر-8 ، ویدیو های-8، و یا حتی یک دوربین یکبار مصرف که میتوانید از سوپرمارکتها خریداری کنید. حالا بروید و از داستان رد شدن کودکی از خیابان، سگتان، یا گیاهی که در حال از بین رفتن است فیلم بگیرید! هرچیزی که فکر میکنید! فقط همین الان این کار را انجام دهید!

خب، انجام شد؟ حالا چه احساسی دارید؟ هیجانزدهاید؟ یا احساس حماقت میکنید؟ اگر احساس خوبی دارید، نشانه خوبی است. اگر برای نشان دادن فیلم خود، با وجود همه اشتباهاتش، به اولین موجود زندهای که در شعاع 5 پایی شما قرار دارد، لحظه شماری میکنید، که نشانهای بهتر است. شما یک فیلمساز بالقوه هستید! نه.... شما یک فیلمساز شدهاید!

لازم نیست که مدرک بالا یا قراردادی با تهیه کننده داشته باشید تا فکر کنید که کار مهمی کردهاید. شما یک پرنده کمیاب هستید: اوتوماتیک و خودکار هستید. میتوان گفت لذت محضی که از دیدن کار خود میبرید، در شما هم ایجاد انگیزه میکند و هم برایتان حکم پاداش را دارد. چون آنقدر اعتماد به نفس دارید که خود به دنبال مخاطب خاص خود باشید، مطمئن باشید که آنها همه به اندازه شما از دیدنش لذت خواهند برد. شما به این توصیه ها احتیاجی ندارید، ولی ما خوشحالیم که این لحظات کوتاه را با شما هستیم. هر وقت برای مراسم اسکار به شهر ما آمدید، حتماً به من اطلاع دهید!

حالا در مورد بقیه. احتمالاً شما اینقدر ترسیده بودید که اصلاً دوربین به دست نگرفتید، ترس از داشتن احساسی مانند حماقت و خجالتزدگی بعد از ساختن کاری... ساده؟ تکراری؟ خودخواهانه؟ به درد نخور؟ باز هم باید ادامه بدهم؟ شما به آن بولداگهای وحشی دم دروازههای هالیوود احتیاجی ندارید! شما خودتان هیچوقت از این دروازهها عبور نخواهید کرد. چیزی که در مدارس فیلمسازی به شما نمیآموزند این است که این هالیوود نیست که در انتهای عمر و پایان دوره کاریتان از شما یک فیلمساز خوب و موفق میسازد. خودتان این کار را میکنید.
 
منبع: What they dont teach you at film school- Camille Landau and Tiare White
مترجم: ثمره خدارحمی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: