کد خبر : ۷۲۱
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۷
توصیه های «کامیل لاندو» به فیلمسازان جوان
«کامیل لاندو» و «تیاره وایت» اساتید کالج بین المللی سینما و تلویزیون نیویورک جزوه ای را تهیه کرده اند که توصیه هایشان به فیلمسازان جوان، خارج از جریان رسمی آموزشی در کالج است.

ام. ای. مک دوال از مدرسه سینمایی یو سی ال اِی با ساختن فیلمی که به عنوان پایان نامه ارائه داد، فارغ التحصیل شد. دوستان و اساتیدش از فیلم او بسیار تعریف کردند و او گمان کرد که این فیلم هم مانند فیلم "سکس، دورغها و نوار ویدیویی" به جایی خواهد رسید. ولی اینطور نشد. تنها در سینماهای محدودی در آفریقا به نمایش درآمد. او هنوز غرق در قرض بود. مادرش فوت کرد. و بعد همسرش به وی گفت که عاشق کس دیگری است و می خواهد او را ترک کند.

وجود چنین مشکلاتی کافی است که هر انسان معمولی ای را تا سرحد ناامیدی و جنون پیش ببرد. ولی او تسلیم نشد. در عوض، به لسآنجلس برگشت و از خانه اول شروع کرد: نوشتن فیلمنامه.
زمانی که اولین فیلمنامهاش با نام  جعبه به اتمام رسید، وی آدرس پستی چندین کارگزار نویسندگان را تهیه کرد، و برای همه آنها متن فیلمنامه را پست کرد. از همان نوع پست کردنی که همه میگویند نباید انجام داد! خیلی از آنها او را رد کردند. اما یکی از کارگزارها از نامه و فیلمنامه خوشش آمد. او فیلمنامه را به انجمن آکادمی معرفی کرد. در عرض یک سال فیلمی با هنرمندی بیلی بالدوین ساخته شد. ام. اف این افتخار را داشت که هنگام فیلمبرداری اولین فیلمش در کنار همسر دومش بنشیند و نظارهگر باشد. بعد با ماشین جدیدشان به سمت منزل جدیدشان حرکت میکردند.

موفقیت در نتیجه ایمان آوردن یک تهیهکننده به کار شما بدست میآید. البته باید گفت که ایمان آوردن دو نفر! اول و آخر همه، شما باید به کار خود ایمان داشته باشید. ام. اف. به اندازه کافی در مورد خطرات کارش چیزهایی شنید تا معنی آنها را درک کند. او فقط تصمیم گرفت که آنها را باور نکند!

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: