کد خبر : ۷۷۱
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۸
عکاسی داستانگو
«یوجینیو گروسو» در سیسیل، بزرگترین جزیره ایتالیا در دریای مدیترانه، متولد و بزرگ شده است. وی از کودکی، زمانی که مادرش یک دوربین عکاسی به عنوان هدیه تولد به او داد به این حرفه علاقه مند شد. گروسو از دانشگاه آکادمی هنرهای زیبا در میلان فارغ التحصیل شده و به عنوان دستیار کارگردان پنج سال فعالیت کرده و بعد از آن در زمینه عکاسی خبری فعالیت داشته و از سال 2012 مشغول به عکاسی مستند و داستان گو شده است.
این گزارش تصویری مربوط به مهاجران تونسی است که با ماشین هایشان که اغلب وسایل زیادی بر روی باربندشان قرار گرفته در بندر پالرمو جمع شده اند. بعد از بحران اقتصادی در اروپا، بسیاری از مهاجران شغل خود را از دست دادند. در نتیجه بسیاری از این مهاجران تصمیم گرفتند در اطراف دریای مدیترانه کسب و کاری را شروع کنند. از زمان های قدیم مردمی که در اطراف مدیترانه سکونت داشتند سعی می کردند کالاهای خودشان را به افرادی که برای تفریح به مدیترانه می آیند، بفروشند.
شنبه های هر هفته بندر پالرمو محل تجمع تونسی های مهاجری است که برای رفت و آمد از سیسیل به تونس به آنجا می آیند. بعضی از آن ها فقط برای گذراندن تعطیلات و رفتن پیش خانواده شان می آیند  اما فروشندگان حرفه ای برای تجارت به این بندر می آیند و بعد از اتمام کارشان برمی گردند و این کار را هر هفته انجام می دهند. با این وجود تقریبا هر کدام از آنها چیزی برای فروش همراه خود دارند.با وجود قوانین و محدودیت های اتحادیه اروپا، رابطه بین مردمی که در اطراف مدیترانه زندگی می کنند خوب و قوی است و بازرگانان و مسافران مانند اجدادشان که این کار را انجام می دادند همدیگر را ملاقات می کنند و از طریق این رفت و آمد ها با فرهنگ یکدیگر آشنا می شوند. برای تونسی هایی که هر هفته در رفت و آمد هستند فاصله شان بین مردم و فرهنگ های مختلف بسیار کم است. این گروه از مردم هنوز این راه قدیمی تبادل کالاها را در این عصر جدید هنوز زنده نگه داشته اند. طبق قانون همه می توانند  بر روی باربند ماشین های خود مقدار زیادی وسیله از این بندر به بندر دیگر حمل کنند، در این تصاویر سعی شده این فرهنگی که در اطراف مدیترانه شایع است نه به صورت کامل اما تا حدودی به تصویر کشیده شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: