کد خبر : ۸۰۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۲
عکاسی داستانگو
رابی کی عکاس کالیفرنیایی به کار فتوجورنالیستی و مستند می پردازد. در این گزارش تصویری وی تصمیم می گیرد با ماشین خودش به سالن های زیبایی امریکا برود و از زنان 70 80 و 90 ساله که به سالن های زیبایی می آیند عکاسی کند. هدف او تغییر درک افراد از زیبایی بوده و اینکه می خواهد بیان کند زنان مسن زیباتر هستند و باید دیده شوند.
«رابی کی» در توضیح این گزارش تصویری می گوید :« برای خانم های امریکایی مهم ترین مراسم هفتگی شان بعد از رفتن به کلیسا رفتن به سالن زیبایی است.این مراسم متعلق به رده های سنی مادران و مادر بزرگان، افرادی که از کار افتاده شده اند و زیبایی جوانی را از دست داده اند، است.
وی می گوید: این گزارش تصویری مربوط به نسل زنان 70 سال به بالا است.این افراد خود را ملزم کرده اند که هفته ای یکبار نه به عنوان یک کار لوکس و تشریفاتی بلکه به عنوان یک ضرورت در این سن،به سالن زیبایی بیایند.هدف این گزارش تصویری نیز کشف زیبایی و شجاعت این زنان کهنسال است که در جامعه ای که تنها بر زیبایی جوانان متمرکز است، این گونه زندگی می کنند.این زنان نسلی هستند که راه را برای نسل های بعدی هم سن و سال خودشان باز می کنند. این افراد ممکن است که هنوز برای خیلی از افراد ناشناخته باشند. من نیز دو سال پیش که در پی مصاحبه و عکاسی از زنان شگفت انگیز بودم با این افراد برخورد کردم و برای عکاسی این پروژه به شهرهایی همچون آلاباما، هیوستون، ایالت سانتا فه، تائوس، ممفیس، نیویورک و لس آنجلس سفر کردم.
«رابی کی» می گوید: این پروژه به من نشان داد که زنان مسن پرجنب و جوش تر و با انگیزه تر هستند. تهیه این گزارش تصویری یه جورایی خود من رو هم برای آینده ام آگاه کرد. وقتی از این زنان طلایی عکاسی می کردم یا به حرف هایشان گوش می دادم نوعی شجاعت را در چشمهایشان دیدم و متوجه شدم این افراد از زندگی هیچ توقعی جز شاد بودن و ارتباط با مردم ندارند.


نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
0
5
چقدر اینا نازند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: