دوره آموزشی
دوره آموزشی
ناتالی پورتمن بازیگر و کارگردان آمریکایی، کار بازیگری را زمانی که تنها 13 سال داشت با بازی در فیلم لئون حرفه ای آغاز کرذ. پنج سال بعد زمانی که هنوز در دبیرستان بود در قسمت اول جنگ ستارگان - تهدید شبح بازی کرد. پورتمن با این دو فیلم در عرصه جهانی شناخته شد. بازی در فیلم قوی سیاه توانست جایزه اسکار را برای او به ارمغان آورد.
دوره آموزشی
طراحی میزانسن یا Blocking یکی از مباحث دشوار و مهم کارگردانی است. به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم روی این موضوع کار کنیم. اما علی رغم جستجو نتوانستیم یک دوره آموزشی جامع و کامل در مورد میزانسن پیدا کنیم. به همین خاطر مجموعه ای از مباحث پراکنده و درس های کوتاه که توسط آدم های مختلف تدریس شده بود را جمع آوری کردیم و در قالب یک مجموعه آموزشی به حضورتان ارائه می کنیم.
دوره آموزشی
جودی فاستر بیشتر به عنوان بازیگر شناخته شده است. از زمانی که 14 سال داشت و در فیلم راننده تاکسی بازی کرد و توانست کاندیدای جایزه اسکار شود تا نقش ماندگارش در فیلم سکوت بره ها که اسکار بهترین بازیگر را برایش به ارمغان آورد. اما او تجربه کارگردانی هم دارد و فیلم های موفقی چون هیولای پول و سگ آبی را ساخته است. در طول این دوره او در مورد روش و تکنیک هایش در کارگردانی صحبت می کند. فاستر به عنوان یک بازیگر موفق، توانایی ویژه ای در شیوه کار با بازیگرانش دارد.
دوره آموزشی
نیل گیمن رمان نویس و فیلمنامه نویس انگلیسی است که بیشتر در حوزه داستان های علمی - تخیلی و فانتزی فعالیت می کند.او برنده جوایز متعدد شده و در ایران بیشتر با داستان و فیلم کورآلین شناخته شده است. هر چند بسیاری از کارهای او به فارسی ترجمه شده. در طول این دوره او به شما روش های شخصی اش در داستان گویی را آموزش می دهد.
دوره آموزشی
میرا نایر نویسنده و کارگردان هندی الاصل که در نیویورک زندگی می کند از سال ۱۹۸۵ فعالیت فیلمسازی اش را آغاز کرده. او با فیلم سلام بمبئی توانست دوربین طلایی کن را بدست بیاورد و نامزد جایزه بهترین فیلم خارجی اسکار شود. از ساخته های شاخص دیگر او می توان به میسیسیپی ماسالا، ونیتی فیر و آملیا اشاره کرد.
دوره آموزشی
مارگارت اتوود نویسنده برجسته کانادایی است که سابقه پنج بار نامزدی جایزه بوکر را دارد و یکبار هم برای رمان «آدمکش کور» برنده آن شده. از آثار او سرگذشت ندیمه، آدمکش کور، عروس فریبکار، اوریکس و کریک، چهره پنهان و بذر جادو به فراسی برگردانده شده به همین خاطر نویسنده ای شناخته شده در میان ایرانیان است.
دوره آموزشی
رابی کارمن مدیر کمپانی Amigo Media است که در واشنگتن مستقر است. این کمپانی به صورت تخصصی در زمینه اصلاح زنگ و مشکلات تصویر فعالیت می کند. او همچنین سال هاست بعنوان مدرس رسمی نرم افزارهای شرکت اپل فعالیت می کند. رابی کارمن در طول این دوره آموزشی ۳ ساعته مفاهیم اساسی و شکل کار اصلاح رنگ را به شما آموزش می دهد که شما بتوانید بدون صرف هزینه های سنگین و به سادگی رنگ تصاویرتان را اصلاح کنید.
دوره آموزشی
کسانی که کار هنری را به عنوان به عنوان حرفه شان دنبال می کنند می دانند که یکی از مشکلات کار در این حوزه آماده نشدن کارها در زمان مقرر و عقب افتادن پروژه هاست. هر چند برخی این تاخیر در انجام کار هنری را طبیعی می دانند و معتقدند که کار خلاقانه را نمی توان زمان بندی کرد اما تکنیک هایی وجود دارد که می توان با استفاده از آنها حتی برای انجام کارهای خلاقانه هم برنامه ریزی کرد تا در زمان مقرر به پایان برسند. جاستین آرنز در طول این دوره تکنیک هایی را به شما آموزش می دهد که می توانید برای انجام دقیق کارهای خلاقانه تان از آنها استفاده کنید.
دوره آموزشی
هر چند ممکن است بسیاری بر این اعتقاد باشند که نوشتن شوخی و فیلمنامه کمدی به ذوق و استعداد نویسنده مربوط می شود اما در سینمای مدرن امروز تکنیک هایی برای نوشتن شوخی هم تعریف کرده اند. راجر شالمان یکی از اعضای گروه نویسندگان کمپانی دیزنی و برخی از فیلم های انیمیشن معروف بوده که برای فیلمنامه شرک کاندیدای اسکار شده است. او در طی این دوره شما را با انواع طنز و تکنیک های خلق آنها آشنا می کند. البته بیشتر توصیه های او برای نوشتن شوخی در آگهی های تبلیغاتی و ویدیوهای کوتاه است اما از آموزه هایش می توان در فیلمنامه های بلند و برنامه های تلویزیونی هم استفاده کرد.
دوره آموزشی
مارتین اسکورسیزی کارگردان ایتالیایی-آمریکایی یکی از شاخص ترین فیلمسازان حال حاضر جهان است. برخی از منتقدان او را به عنوان بهترین کارگردان زنده و معاصر دنیا و یکی از سه کارگردان برتر تاریخ سینما انتخاب کرده اند. در طول این دوره آموزشی مارتین اسکورسیزی روش کاری اش را به همراه جزئیات برای شما شرح می دهد و ترفندهای مختص خودش را برای اولین بار فاش می کند.
دوره آموزشی
دوره «کارگردانی فیلم کوتاه» یکی دیگر از دوره های مجموعه ساخت فیلم کوتاه است که توسط چاد پرکینز تدریس می شود. در طول این دوره استاد خودش یک فیلم کوتاه می سازد و در هر مرحله به شما آموزش می دهد که باید چه کنید. پیش از این دوره های فیلمنامه نویسی و کار با بازیگر از این مجموعه منتشر شده اند که قابل دسترسی است.
دوره آموزشی
دوره آموزشی کار با بازیگر یکی از دوره های مجموعه ساخت فیلم کوتاه است که توسط چاد پرکینز تدریس می شود. در طول این دوره یک فیلم کوتاه ساخته می شود و کارگردان به شکل عملی به شما نشان می دهد که از نقطه نظر او بهترین شیوه بازی گرفتن از بازیگران چیست. تلفیق دانش تئوریک و بکار گیری آن به صورت عملی یکی از ویژگی های این دوره آموزشی کاربردی است.
دوره آموزشی
پل کاسترو استاد فیلمنامه نویسی مدرسه فیلمسازی دانشگاه UCLA در طول این دوره منحصر بفرد مهمترین عناصر فیلمنامه ای که قابلیت سرمایه گذاری دارد را به شما آموزش می دهد. فیلمنامه ای که می تواند یک تهیه را قانع کند که میلیون ها دلار بر روی آن سرمایه گذاری کند.
دوره آموزشی
ران هاوارد یکی از مشهورترین فیلمسازان هالیوود است که با فیلم های شاخصی چون آپولو ۱۳، ذهن زیبا، مرد سیندرلایی، رمز داوینچی و... شناخته می شود. او در طول یک دوره هفت ساعته تکنیک های کارش را به شما آموزش می دهد. تفاوت دوره او با دیگر مستر کلاس های منتشر شده در این است که ران هاوارد در طول این دوره بعد از آموزش های تئوریک، چند سکانس از فیلم هایش را با حضور بازیگران برای شما کارگردانی می کند تا به شکل عملی با ترفندها و تکنیک های کار او آشنا شوید.
دوره آموزشی
این روزها فیلمبرداری به شیوه تایم لپس برای فیلم های مستند و حتی فیلم های داستانی بسیار رایج است و برخی از دوربین های جدید و حتی گوشی های موبایل هم امکاناتی برای این شیوه فیلمبرداری در نظر گرفته اند. اما این شیوه فیلمبرداری در شب مشکلات خاص خودش را دارد که آن را مشکل می کند. در طول این دوره ریچار هرینگتون به شما آموزش می دهد که چگونه تغییرات نور در شب را مدیریت کرده و چگونه در مرحله پست پروداکشن مشکلات تصاویرتان را رفع کنید.
دوره آموزشی
نرم افزارهای تدوین در نسخه های جدید این امکان را برای کاربران فراهم کرده اند که بسیاری از مشکلات تصاویر ضبط شده شان را در مرحله پست پروداکشن اصلاح کنند. این مشکلات می تواند شامل مشکلات نوردهی، تکان های دوربین، شفاف نبودن تصاویر و یا کیفیت پایین و نویزدار بودن تصاویر آرشیوی باشد. در طول این دوره آموزشی شما یاد می گیرید که با استفاده از پریمیر و افتر افکت این مشکلات را رفع کنید.
دوره آموزشی
پیش از این دو قسمت از مجموعه آموزشی ساخت فیلم مستند منتشر شده بود. دوره اول در مورد پیش تولید فیلم مستند بود و دوره دوم کارگردانی مستند را به شما آموزش می داد. در این دوره که آخرین قسمت این مجموعه است اشلی کندی تدوین فیلم مستند و کارهایی که در پست پروداکشن باید انجام دهید را به شما یاد می دهد.
دوره آموزشی
Jem Schofield بیش از بیست سال است که تجربه تولید فیلم کوتاه و مستند دارد. جدا از این او مالک سایتی بنام theC47 است که در زمینه آموزش رشته های مختلف سینمایی فعالیت می کند. جیم در طول این دوره کاربردی یک فیلم کوتاه تبلیغاتی تولید می کند و در این مسیر شما با روش های نورپردازی سینمایی به شکل عملی آشنا می شوید.
دوره آموزشی
یکی از دشوارترین بخش های کارگردانی روش صحیح کار با بازیگران است. هر چند هر کارگردانی با آزمون و خطا در نهایت روش خاص خودش را برای تعامل با بازیگران پیدا می کند اما یک اصول کلی ای برای آغاز کار وجود دارد که هر کارگردان تازه کاری باید آنها را بداند. کلی اسلاگل بازیگر و کارگردان آمریکایی در طول این دوره آموزشی شما را با این تکنیک های کاربردی آشنا می کند.
دوره آموزشی
دیوید ممت کارش را با نگارش نمایشنامه آغاز کرد اما بعدها به فیلمنامه نویسی و کارگردانی روی آورد. او تا کنون 22 نمایشنامه، شش مجموعه مقاله، دو رمان و 14 فیلمنامه نوشته که پنج تای این فیلمنامه ها را خودش کارگردانی کرده است. در طول این دوره او - با توجه به تجربه های گسترده ای که در حوزه های مختلف نگارش دراماتیک دارد - به شما عناصر قصه و مبانی نگارش درام در تئاتر و سینما را آموزش می دهد.
دوره آموزشی
اشلی کندی در ادامه بحث های آموزشی اش پیرامون ساخت فیلم مستند، به شما نشان می دهد که در حین کارگردانی مستند باید به چه نکاتی توجه کنید. جدا از بحث های تئوریکش خود او در جریان ساخت فیلمش به شما نشان می دهد که این اصول را چگونه به شکل عملی بکار بندید.
دوره آموزشی
اشلی کندی فیلمساز و مدرس دوره های آنلاین سینما در طول این دوره آموزشی شما را با مرحله پیش تولید در فیلم مستند آشنا می کند. این مرحله از پیدا کردن ایده فیلم مستند آغاز می شود و تا برنامه ریزی برای فیلمبرداری ادامه پیدا می کند.
صندلی کارگردان
مایکل مان کارگردان آمریکایی متول 1943 در شیکاگو است. مجله توتال فیلم او را در رتبه 28 در میان 100 کارگردان برتر جهان قرار داده.شهرت مایکل مان به واسطه نامزدی در مراسم اسکار و جوایز مختلف دیگر و البته ساخت فیلم هایی با سبک و سیاق متفاوت است. او در فیلمهایش به شکل خاصی شخصیتهای واقعی را درک و آنها را بازسازی میکند؛ فیلمهایی چون: "آخرین بازمانده موهیکان ها"، "مخمصه"، "نفوذی"، "علی" و "دشمنان مردم". رابرت رودریگز در گفتگو با مایکل مان با او در مورد روند و روش فیلمسازی اش صحبت می کند.
صندلی کارگردان
دوره آموزشی
جیمر پترسون جدا از اینکه در حال حاضر ثروتمند ترین نویسنده جهان است بدون شک یک پدیده نویسندگی محسوب می شود. او سال گذشته میلادی 95 میلیون دلار درآمد داشته که شش برابر بیشتر از جی کی رولینگ خالق داستان های هری پاتر است. جیمر پترسون طی سه سال گذشته هر سال در حدود 14 کتاب منتشر کرده که رکوردی عجیب است. نویسنده ای با این ویژگی ها تکنیک هایی دارد که منحصر بفرد است و در طول دوره آموزشی اش آنها را با شما درمیان خواهد گذاشت.
دوره آموزشی
داستین هافمن بدون شک یکی از بزرگترین بازیگران حال حاضر جهان است.او در طول این دوره که شامل 5 ساعت آموزش ویدئویی است جزئیاتی از تکنیک های بازیگری و تجربه های شخصی اش را با شما درمیان می گذارد. اگر شما علاقمند به بازیگری هستید و یا حتی اگر به عنوان بازیگر در حال کار هستید می توانید بهره فراوانی از دوره ببرید. بخشی از این دوره در مورد شیوه های هدایت بازیگران یا اصطلاحاً بازی گیری است که برای کارگردان ها بسیار کاربردی خواهد بود.
صندلی کارگردان
دوره آموزشی جدید
دوره آموزشی
دوره آموزشی
دوره آموزشی
دوره آموزشی
دوره آموزشی
بسته آموزشی
دوره آموزشی
دوره آموزشی
بسته آموزشی
دوره آموزشی
دوره آموزشی
دوره آموزشی
دوره آموزشی
دوره آموزشی
دوره آموزشی
دوره آموزشی
دوره آموزشی
انتقال تجربه
دوره آموزشی
دوره آموزشی
دوره آموزشی
دوره آموزشی
طی این مدت که سایت کلاس سینما شیوه خدمات دهی خود را تغییر داده است دوستان سوالاتی پرسیده اند که ما برای راهنمایی دوستان رایج ترین سوالات را در اینجا پاسخ می دهیم که دیگر دوباره کاری انجام نشود.