فیلم
 انیمیشن کوتاه
انیمیشن کوتاه «چرخ و فلک» به نویسندگی و کارگردانی کارلوس بائنا داستان پسری است که عاشق طراحی و ساخت چرخ و فلک است که در این حین با موجودات عجیبی روبرو می‌شود که زندگی او را تغییر می‌دهند. این انیمیشن در ۱۵۰ جشنواره‌ی بین المللی به نمایش درآمده و توانسته بیش از ۸۰ جایزه‌ی مختلف از جمله جایزه‌ی بهترین کارگردانی از جشنواره Animago Award و بهترین فیلم کوتاه از جشنواره‌ی Short Shorts Asia را دریافت کند.
انیمیشن کوتاه
انیمیشن استاپ موشن «من آن را می‌خواهم» پروژه فارغ التحصیلی سه تن از دانشجویان دانشگاه بوئنوس آیرس به عنوان اولین فیلم کوتاه انیمیشن است که داستان پسری تنها است که اسب کوچکی را پیدا می‌کند که ظاهراً رها شده است. او می‌خواهد آن را نگه دارد، غافل از اینکه حیوان در واقع منتظر بازگشت صاحبش است. این انیمیشن در جشنواره های بین المللی زیادی به نمایش درآمده و توانسته چندین جایزه جهانی از جمله بهترین انیمیشن جشنواره فیلم زلین را بدست آورد.
انیمیشن کوتاه
انیمیشن کوتاه «محض رضای خدا» به نویسندگی و کارگردانی ویکتوریا اسلاسکی پروژه فارغ التحصیلی کالج هنر و طراحی رینگلینگ در رشته انیمیشن کامپیوتری است که داستان پایان نابهنگام زندگی پیرزنی است که فرشته‌های نگهبان شانه چپ و راست اش برای تعیین سرنوشت روح او وارد نبردی تنش زا می‌شوند. این انیمیشن توانسته جایزه طلایی انیمیشن میلان در سال ۲۰۲۱ را به دست آورد.
انیمیشن کوتاه
انیمیشن کوتاه «خانه کنار صخره» به کارگردانی وونگ جین یائو پروژه فارغ التحصیلی گروه "یور" برای دانشگاه مالزی است که داستان پیرمردی است که عشق خود را در جریان یک اتفاق ناگوار از دست داده و تمام تلاش خود برای ساخت یک برج به منظور رسیدن به هدفش به کار می‌گیرد. این انیمیشن در چندین جشنواره‌های بین المللی به نمایش درآمده و برنده جوایز متعددی شده است.
انیمیشن کوتاه
انیمیشن کوتاه «ماهیگیر» محصول کره جنوبی به کارگردانی «سونگ ووک جانگ» داستان مردی را روایت می‌کند که از رابطه گذشته اش آسیب دیده و همچنان غرق در گذشته است، اما در نهایت چشمانش را به عشق و مراقبت دیگران باز می‌کند. این انیمیشن در چندین جشنواره جهانی به نمایش درآمده و ۵ جایزه از جمله جایزه هیئت داوران جشنواره بین المللی انیمیشن بوچئون کره (BIAF) را دریافت کرده است.
انیمیشن کوتاه
انیمیشن استاپ موشن «عروسک پارچه ای» به کارگردانی «لئون لی» داستان کودکی است که مادرش را از دست داده و سعی میکند در شرایط رنج آوری که قرار دارد با قدرت هنرش مادرش را به زندگی بازگرداند. این انیمیشن در چندین جشنواره جهانی به نمایش درآمده و نامزد دریافت جایزه از ISFMF (جشنواره بین المللی موسیقی صدا و فیلم) در سال ۲۰۲۰ شده و توانسته ۴ جایزه از جشنواره لئو کانادا به عنوان بهترین انیمیشن، بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی و بهترین کارگردانی هنری را از آن خود کند.
انیمیشن کوتاه
انیمیشن کوتاه «آخر هفته ها» ساخته «ترور جیمنز» شرح حال دنیای یک بچه‌ی طلاق است که همیشه بین خانه‌ی پدر و مادرش در حال رفت و آمد است. این انیمیشن در چندین جشنواره‌‎ بین المللی به نمایش در آمده و نامزد جایزه بهترین انیمیشن کوتاه اسکار سال ۲۰۱۹ و برنده ۱۷ جایزه‌ی بین المللی از جمله جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن (ANNECY) شده است.
انیمیشن کوتاه
انیمیشن کوتاه «NAPO» ساخته گوستاوو ریبیرو داستان پیرمردی است که با بدتر شدن حالش تصمیم میگیرد به خانه دخترش نقل مکان کند و نوه اش به او کمک می‌کند تا خاطرات از دست رفته را دوباره به دست آورد. این انیمیشن در بیش از ۲۰ جشنواره جهانی به نمایش درآمده و توانسته برنده ۱۰ جایزه بین المللی از جمله بهترین فیلم کوتاه جشنواره انیمافست آتن، برنده جایزه هیئت داوران جشنواره فیلم و موسیقی Boomtown سال ۲۰۲۰ شود.
فیلم کوتاه
فیلم کوتاه «ایستگاه اتوبوس» ساخته دو دوست عکاس است که تاکنون سابقه فیلمسازی نداشته اند، اما در دوران قرنطینه کرونا ایده ساخت این فیلم به ذهنشان می‌رسد. این فیلم کوتاه داستان یک تاجر معتاد به کار است که دچار مشکل می‌شود و میخواهد با راهنمایی از یک کتاب، آرامش خود را در بدترین روز حفظ کند. فیلم کوتاه «ایستگاه اتوبوس» توانسته برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه کمدی سال ۲۰۲۰ شود.
انیمیشن کوتاه
انیمیشن کوتاه «یک آرزوی تاشده» محصول سال ۲۰۲۰ داستان دوخواهر دوقولوی ژاپنی است که یکی از آن‌ها از بیماری سختی رنج می‌برد. این دو خواهر به امید بهبودی قصد دارند هزار پرنده‌ی اوریگامی کاغذی بسازند تا طبق افسانه‌ای ژاپنی آرزویشان برآورده شود. این انیمیشن پروژه فارغ التحصیلی ۱۹ دانشجوی رشته انیمیشن است.
انیمیشن کوتاه
انیمیشن کوتاه «اولین متولد» پروژه دانشجویان تصویرسازی دانشگاه ایالتی سن خوزه است و داستان پسری است که میخواهد همچون خواهرش استعدادهایش را به خانواده ثابت کند و لطف و محبت خانواده را به سمت خودش جلب کند. این انیمیشن در جشنواره‌های بین المللی زیادی به نمایش درآمده و توانسته جوایزی همچون جایزه بهترین انیمیشن جشنواره Andromeda، بهترین انیمیشن کوتاه جشنواره CHANGING FACE، بهترین انیمیشن جشنواره فیلم Independent Shorts، بهترین انیمیشن کوتاه جشنواره فیلم LA در سال ۲۰۲۰ و بهترین فیلمبرداری آسیایی در بخش انیمیشن کوتاه شده است.
فیلم کوتاه
انیمشن خلاقانه فضای خالی ساخته مکس پورتر و رو کواهاتا داستان پسری است که از طریق بستن چمدان با پدر منضبطش ارتباط برقرار می کند. فضای خالی افتخارات زیادی کسب کرده اما مهمترین آنها کاندیداتوری اسکار بهترین انیمیشن کوتاه بوده.
فیلم کوتاه
«درباره یک مادر» فیلم فارغ التحصیلی دیانا والیکوفسکایا در آکادمی هنری SHAR روسیه است. این انیمیشن دو بعدی خلاقانه داستان تلاش های یک مادر برای فرزندانش است. درباره یک مادر بیش از ۳۰ جایزه جهانی بدست آورده.
فیلم کوتاه
انیمیشن کوتاه مهاجران کار دانشجویی ۵ نفر از دانش آموختگان مدرسه هنرهای تصویری Pole 3D فرانسه است. این انیمیشن که به موضوع مهاجرت های تحت تاثیر تغییرات اقلیمی می پردازد بیش از ۱۰۹ جایزه جهانی کسب کرده که مهمترین آنها جایزه بفتا بهترین انیمیشن دانشجویی بوده است.
فیلم کوتاه
انیمیشن کوتاه یک داستان عاشقانه ساخته آنوشکا ناناکارایا برنده جایزه بفتا در بخش بهترین فیلم کوتاه انیمیشن شده است.
روش شخصی «پیت داکتر»
«پیت داکتر» کارگردان برجسته انیمیشن و مدیر بخش خلاق شرکت پیکسار در حاشیه جشنواره ترابیکا در مورد روش شخصی اش در نوشتن و کارگردانی فیلم های انیمیشن صحبت می کند.
فیلم کوتاه
انیمیشن کوتاه حمله به خوراکی داستان پیرزنی است که در ایستگاه قطار با یک مزاحم روبرو می شود.
فیلم کوتاه
روشنایی های شهر داستان نگهبانی است که تلاش دارد توجه نظافتچی ای که در ساختمان روبرویی کار می کند را جلب کند.
فیلم کوتاه
فیلم کوتاه «کنترل» داستان دختری است که در حین تلویزیون تماشای تلویزیون متوجه می شود که توانایی ویژه ای بدست آورده.
انیمیشن کوتاه «دوباره ما» به کارگردانی و نویسندگی «زک پریش» داستان زوج سالخورده‌ای است که بار دیگر حس جوانی را در خود زنده می‌کنند. این انیمیشن توسط کمپانی والت دیزنی تولید شده و نامزد دریافت جایزه اسکار ۲۰۲۲ بوده است انیمیشن Us Again توانسته جوایزی همچون بهترین فیلم کوتاه جشنواره Gold List، بهترین فیلم کوتاه انجمن منتقدان هالیوود و جایزه جشنواره NAACP Image Awards (جایزه رنگین پوستان فعال در عرصه هنر) در سال ۲۰۲۲ را از آن خود کند.
فیلم کوتاه
فیلم کوتاه «به من گوش کن» ساخته «تواچا هر» داستان دختری ناشنوا است که توسط اطرافیانش مورد آزار و اذیت قرار می گیرد.این فیلم کوتاه موفق به دریافت جایزه بهترین جشنواره نمایش رسانه و طراحی 2017 شیکاگو و بهترین فیلم جشنواره Frozen Film Fest  سال 2018 شده است.کارگردان هدفش از ساخت فیلم را این گونه عنوان کرده است:‌«چگونه باید تفاوت های منحصر به فرد خود را بپذیریم»
انیمیشن کوتاه
انیمیشن کوتاه «بادبادک» داستان خانواده ای است که مادرشان را از دست داده اند.«بادبادک» ساخته Hongwei Wang است که بعد از فارغ التحصیلی اش در سال 2019 این انیمیشن را به تنهایی در خانه و با نقاشی روی کاغذ ساخته است. این انیمیشن در 30 کشور دنیا به نمایش درآمده و در 72 جشنواره بین المللی انتخاب شده و 38 جایزه از جمله جایزه بهترین انیمیشن جشنواره بزرگ سالانه مجموعه فیلم کاترا، بهترین انیمیشن جشنواره بین المللی فیلم اوراسیا، بهترین فیلم کوتاه جوایز فیلم اوچی، بهترین انیمیشن مستقل آسیایی جشنواره فیلم مستقل تمام آسیا، بهترین انیمیشن و بهترین داستان اصلی جشنواره فیلم نیویورک، بهترین کارگردان اول جشنواره بین المللی فیلم لس آنجلس Festigiousرا دریافت کرده است.
درس های بازیگری ناتالی پورتمن
درس های بازیگری ناتالی پورتمن
درس های بازیگری ناتالی پورتمن
درس های بازیگری ناتالی پورتمن
درس های بازیگری ناتالی پورتمن
درس های بازیگری ناتالی پورتمن
درس های بازیگری ناتالی پورتمن
درس های بازیگری ناتالی پورتمن
درس های بازیگری ناتالی پورتمن
درس های بازیگری ناتالی پورتمن
درس های بازیگری ناتالی پورتمن
درس های بازیگری ناتالی پورتمن
درس های بازیگری ناتالی پورتمن
درس های بازیگری ناتالی پورتمن
درس های بازیگری ناتالی پورتمن
درس های بازیگری ناتالی پورتمن
درس های بازیگری ناتالی پورتمن
فیلم کوتاه
فیلم کوتاه «تقلید خودکشی است» به کارگردانی «جولیان دیویس» داستان پسر نوجوانی است که احساس می کند از جامعه جدا شده درحالیکه همه اطرافیان او درگیر وسایل الکترونیکی و غرق در دنیای خودشان هستند.این فیلم در چندین جشنواره جهانی به نمایش درآمده و برنده جایزه بهترین فیلم دانش آموزی جشنواره فیلم مستقل لس آنجلس، برنده بهترین فیلم کوتاه درام جشنواره بین المللی فیلم هالیوود، برنده بهترین فیلمبرداری و تدوین از جشنواره بین المللی LA SHORTS ، بهترین فیلم کوتاه جشنواره فیلم مستقل نیویورک و ... شده است.
رابرت مک کی نویسنده کتاب داستان در یکی از کلاس هایش گفته: «داستان باید زندگی واقعی را در شکل والاتری ارائه دهد». حالا یکی از هنرجویانش در حاشیه این کلاس از او می خواهد که این جمله را توضیح دهد و بگوید که منظورش دقیقاً چیست.
فیلم کوتاه
فیلم کوتاه «برام یه ساندویچ درست کن» به کارگردانی و نویسندگی «دنمن هچ» داستان زن و شوهری است که در یک فضای آشفته روانی با هم زندگی میکنند. این فیلم در بیش از ده جشنواره بین المللی به نمایش درآمده است.
انیمیشن کوتاه
انیمیشن استاپ موشن «سختی زمستان» به نویسندگی و کارگردانی «کلر کمپبل» داستان پیرمرد تنهایی است که برای گرم کردن خود در زمستان تلاش میکند. این انیمیشن توانسته 6 جایزه جهانی از جمله جایزه بهترین انیمیشن کوتاه جشنواره فیلم ملبورن 2021 و جایزه بهترین فیلم استاپ موشن، بهترین داستان و بهترین طراحی جشنواره انیمیشن استودیویی 2019 شود.
انیمیشن کوتاه
انیمیشن دوبعدی «هر اتفاقی بیفتد دوستت دارم» به نویسندگی و کارگردانی «مایکل گوویر» و «ویل مک کورماک» داستان پدر و مادری است که فرزندشان را از دست داده اند و با غم و اندوه دست و پنجه نرم می‌کنند. این انیمیشن در بیش از ۲۰ جشنواره جهانی به نمایش در آمده و ۱۶ جایزه بین المللی دریافت کرده که مهم‌ترین آن‌ها دریافت جایزه بهترین انیمیشن کوتاه اسکار ۲۰۲۱ را بوده است.
رابرت مک کی پاسخ می دهد
رابرت مک کی بعد از سید فیلد مشهور ترین استاد فیلمنامه نویسی در جهان است و فیلمنامه نویسان فراوانی خود را مدیوم کتاب «داستان» او می دانند. در این ویدئو او به پرسش یکی از شاگردانش مبنی بر اینکه «چگونه می توانیم کاری کنیم که مخاطب با شخصیت اصلی فیلمنامه احساس همدردی کند؟» پاسخ می دهد.
میزانسن و دکوپاژ
میزانسن و دکوپاژ
میزانسن و دکوپاژ
میزانسن و دکوپاژ
آموزش فیلمسازی جودی فاستر
آموزش فیلمسازی جودی فاستر
آموزش فیلمسازی جودی فاستر
آموزش فیلمسازی جودی فاستر
آموزش فیلمسازی جودی فاستر
آموزش فیلمسازی جودی فاستر
آموزش فیلمسازی جودی فاستر
آموزش فیلمسازی جودی فاستر
آموزش فیلمسازی جودی فاستر
آموزش فیلمسازی جودی فاستر
آموزش فیلمسازی جودی فاستر
آموزش فیلمسازی جودی فاستر
بدون شک نیازی نیست پیرامون اهمیت و توانایی آلفرد هیچکاک در داستانگویی بصری و ار تباط با مخاطب صحبت کنیم. به دلیل همین اهمیت با اینکه سال هاست از درگذشت این هنرمند بزرگ می گذرد، همچنان علاقمندانش در حال بررسی آثار او و تدوین تکنیک هایش در فیلمسازی هستند. در این ویدیو شما با سه تکنیک منحصر بفرد آلفرد هیچکاک آشنا می شوید.
هنر داستانگویی با «نیل گیمن»
هنر داستانگویی با «نیل گیمن»
هنر داستانگویی با «نیل گیمن»
هنر داستانگویی با «نیل گیمن»
هنر داستانگویی با «نیل گیمن»
هنر داستانگویی با «نیل گیمن»